Promocja!

Posynodalna Adhortacja Apostolska Querida Amazonia

10,00 5,00

Wydawnictwo: M
Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2020
Autor: Papież Franciszek
Posynodalna Adhortacja Apostolska Querida Amazonia. Do Ludu Bożego i wszystkich ludzi dobrej woli.

Nota o książce

Dokument wytycza nowe drogi dla ewangelizacji, troski o środowisko i ubogich. Franciszek ma nadzieję na nowy dynamizm misyjny i potwierdza ważną rolę świeckich we wspólnotach Kościoła.

Piąta adhortacja apostolska papieża Franciszka zaskakuje swoją formą a także osobistym charakterem. Ojciec Święty podsumowuje Zgromadzenie Specjalne Synodu Biskupów, obradujące w Rzymie w dniach 6–27 października 2019, na temat „Amazonia: nowe drogi dla Kościoła i ekologii integralnej”. Swoje wnioski Ojciec Święty ujął w postaci czterech marzeń: społecznego, kulturowego, ekologicznego i kościelnego. Dostrzegamy w tym dokumencie dramaty tej części świata, ale także wytyczenie perspektyw dla Kościoła powszechnego, który musi być stale otwarty na działającego w nim Ducha Świętego, wydobywając ze swego skarbca rzeczy stare i nowe.

Chrystus odkupił całą istotę ludzką i w każdym chce odbudować jego zdolność do nawiązywania relacji z innymi. Ewangelia proponuje Boża miłość, która emanuje z Serca Chrystusa, i która rodzi dążenie do sprawiedliwości, braterstwa i solidarności.

Szczegółowe dane

Wydawnictwo: M
Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2020
Oprawa: miękka
Liczba stron: 88
Wymiary: 130×200 mm
Waga: 0.13 kg
ISBN: 978-83-8043-597-1
Autor: Papież Franciszek

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Posynodalna Adhortacja Apostolska Querida Amazonia”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć co nowego w Stowarzyszeniu Latarnia?
Zapisz się na nasz newsletter, a będziesz zawsze na bieżąco z wykładami, warsztatami, kursami i innymi ciekawymi propozycjami!
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Szanujemy Twoją prywatność. Twoje dane sa u nas bezpieczne.
Nie zwlekaj! Zapisz się juz dziś!
×
×
WordPress Popup Plugin